Konak Kent Konseyi | Konak Belediye Başkanımız

Konak Belediye Başkanımız Mimar Abdül Batur Hakkında

faaliyetgörsel

Mimar Abdül BATUR, 1957 yılında İzmir Narlıdere’de doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini İzmir’de bitirdikten sonra İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu.


1994-1999 yılları arasında İZBETON Genel Md. görevini yaptı. Bu görev nedeniyle tüm İzmir’i kapsayacak alt ve üstyapı çalışmalarında bulundu.


Birçok Büyükşehir ve ilçe belediyesi projesini gerçekleştirdi. 1999 yılında Narlıdere Belediye Başkanı seçildi. Narlıdere’de 4 dönem belediye başkanlığı sürdürmesinin yanı sıra 105 belediye üyesi bulunan “Kıyı Ege Belediyeler Birliği” başkanlığı görevini de yürütmektedir.

Dört dönem hizmet verdiği belediye olan Narlıdere’yi, Türkiye’nin ve İzmir’in yeni markası ve yükselen yüzü yapmıştır. Gecekondu bölgelerinde gerçekleştirdiği kent yenileme projeleriyle Türkiye’ye örnek olmuştur. Kent yenileme projelerini hayata geçirirken, sosyal belediyecilikten ödün vermeden, halka rağmen değil halkla birlikte yapmıştır. Gerçekleştirdiği hizmetlerle pek çok ödüle layık görülmüştür.

Evli ve 2 çocuk babasıdır....